Soczewki na co dzień i na cały miesiąc

Inne

Osoby korzystające z soczewek kontaktowych na co dzień decydują się po nie sięgnąć z różnych powodów. Dla jednych przeszkodą w noszeniu okularów jest problem ze znalezieniem takich pasujących do własnych rysów twarzy czy urody, dla innych chodzi o kwestie typowo funkcjonalne. Soczewki przylegają bezpośrednio do oka i sprawiają, że osoba z wadą wzroku nie musi o niczym myśleć ani niczym się martwić – zwłaszcza, jeśli sięga po produkt przewidziany do noszenia przez całą dobę lub nawet cały miesiąc.

Wysoki poziom uwodnienia

Aby soczewki mogły być z powodzeniem stosowane przez tego samego użytkownika przez przynajmniej tydzień, niezbędne jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu uwodnienia. W przeciwnym razie oko użytkownika szybko by wysychało – rodzina produktów Proclear charakteryzuje się innowacyjnym syntetycznym materiałem wykonanym w PC Technology. Nawet po 12 godzinach stałego noszenia jej poziom uwodnienia nadal utrzymuje się na poziomie powyżej 95%.

Wersje dla każdej wady wzroku

Wady wzroku to nie tylko krótkowzroczność czy dalekowzroczność o różnej sile. Coraz częściej po soczewki kontaktowe typu Proclear sięgają osoby z astygmatyzmem. Ich specjalnie zaprojektowana krzywizna sprawia, że soczewka utrzymuje się w jednej pozycji, dostosowanej do astygmatyzmu pacjenta i pozwalającej na normalne funkcjonowanie bez myślenia o soczewce nawet przez miesiąc.