Czego użyć do przyklejenia płytek w łazience?

Inne

Płytki łazienkowe w ostatnich latach zyskały dużą konkurencję w postaci desek podłogowych, tapet winylowych, wodoodpornych farb, kamienia czy betonu ozdobnego. Najnowsze technologie pozwalają nam urządzać swoje wnętrza w sposób, który często ogranicza tylko nasza wyobraźnia lub środki, które chcemy przeznaczyć na remont. Płytki łazienkowe wciąż wiodą prym w łazienkach, a materiałem, który służy do ich umieszczenia, jest klej do glazury. To za pomocą kleju umieścimy materiał na różnych powierzchniach, zarówno tych gładkich, jak i porowatych, na ścianach poziomych i pionowych. Wybierając odpowiedni produkt, będziemy mieć pewność, że kafle pozostaną na swoim miejscu przez długie lata.

Jakie są właściwości?

Właściwie dobrany klej do glazury nie będzie sprawiał trudności przy pracy i sprawi, że montaż będzie łatwiejszy. Ograniczy również możliwość powstawania odbarwienia na płytkach lub ich pękania. Najnowocześniejsze technologie polimerów hybrydowych SMX wykorzystywane w produkcji klejów do glazury, charakteryzują się dużą przyczepnością do większości materiałów budowlanych, trwałością i szybkim działaniem. Kleje takie są także elastycznie i nie mają negatywnego wpływu na używane materiały, co czyni je produktem chętnie używanym nie tylko do klejenia glazury, ale także do wykonywania uszczelnień, jak na przykład w kuchni, na styku zlewu z szafką kuchenną. Odpowiedni produkt będzie mógł posłużyć także użyty zewnętrznie, gdyż jego właściwości odporne są na warunki pogodowe.

Jaki klej do płytek wybrać?

Kupując odpowiedni produkt, warto kierować się kilkoma czynnikami, aby zwiększyć szanse na trwałe połączenie płytek z podłożem. Klej do glazury powinien być dobrany do powierzchni, na której będzie stosowany. Nie bez znaczenia będzie, czy pod płytkami umieszczamy ogrzewanie. Kolejną sprawą jest miejsce montażu i to, czy kleju będziemy używać do powierzchni pionowych, czy poziomych, czy wewnątrz budynku, czy na zewnątrz. Czas wiązania produktu, jego elastyczność i wytrzymałość również są istotne. Ważną kwestią w przypadku alergików może okazać się neutralność chemiczna i zapach kleju, ponieważ niektóre mogą nie być zalecane właśnie dla osób borykających się z alergią.